HomeMagazín JSEM PROGRAMÁTOR, ZAČÍNÁM

JSEM PROGRAMÁTOR, ZAČÍNÁM

| 27.01.2017 | ERA a.s.
Dnes vám nabízím rozhovor s jedním z našich junior programátorů, který se k nám připojil zhruba před dvěma lety.
Jsem moc ráda, že se Jakub zvládl úspěšně začlenit do svého prvního stálého zaměstnání právě u nás, protože v době jeho příchodu nebylo běžné, aby do ERA týmu, část vývoj sw, přicházeli absolventi.

Rozhovor
Jakube, jak jsi objevil společnost ERA, když si se rozhodl hledat zaměstnání?
O společnosti ERA jsem věděl. Považuji se za patriota k Pardubicím a ERA je firma, která má ve městě tradici.
 
Kde si hledal nabídku volných míst?
Už při studiu na VŠ jsem chtěl najít práci v mém oboru (IT), neprocházel jsem inzeráty na pracovních portálech, ale přímo na webech konkrétních firem. Z webových stránek společnosti ERA jsem se dozvěděl, že se hledají programátoři v jazyce C++. Napsal jsem tedy email na HR, který se dostal k Tobě. Následně mi přišla pozvánka na pohovor, jehož součástí byl „domácí úkol“ z programování v podobě tzv. ERA Game. Programování mě baví a rád se učím nové věci, což je v tomto oboru nezbytné. Úkol jsem vypracoval a donesl sebou. Dál už to znáš, přijali jste mě.
 
Měl jsi předtím nějakou pracovní zkušenost?
Do té doby jsem absolvoval jen brigády. Za zmínku stojí stáž v jiné pardubické společnosti, ale co se týče vývoje software, měl jsem zkušenosti pouze ze školních projektů.
 
Jak vypadá Tvůj pracovní den?
Každé pracovní ráno začínám snídaní, při které zkontroluji a vyřídím poštu a denní agendu. Pak přejdu k práci, u které mám rád klid, a tak si většinou nasadím na uši sluchátka, do kterých si pustím oblíbenou hudbu. Díky tomu se člověk dostane do takové „flow“ a jde mu vše hezky od ruky, ale samozřejmě jsou dny, kdy v tom člověk trochu tápe. Na oběd jsem si zvykl chodit mimo kancelář, protože je pro mě dobré, když změním prostředí, popovídám si s kolegy, odpočinu od práce. Po práci chodím buď cvičit, plavat nebo na hokejbalové tréninky. Je to sice fyzicky namáhavé, ale hlava si přitom odpočine.
-----
Umíte programovat v C++ a dokážete popsat svoji práci = písemně ji dokladovat? Chcete se stát programátorem, který navrhuje aplikační software pro systémy řízení letového provozu, ozvěte se.
Jsme docela normální banda lidí, která za poslední tři roky do svého týmu přijala téměř 200 nových lidí, rádi přivítáme i Vás.

Za ERA tým Petra Šefčíková (HR)
ERA a.s. logo

ERA a.s.

370 zaměstnanců 4 nabídky práce

Věříme, že chránit lidský život má smysl.

 
Zdroj: autorský článek

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se