HomeMagazín I introvertní prodejce může být úspěšný

I introvertní prodejce může být úspěšný

| 30.07.2016 | Komerční banka, a.s.
Heather R. Morganová, odbornice na e-mailové marketingové kampaně a zakladatelka konzultační firmy Salesfolk, je podle svých slov introvertem. Nenucený, neformální osobní kontakt s ostatními lidmi, tak nutný pro získávání nových kontaktů, je pro ni psychicky náročnější než pro většinu extrovertněji založených prodejců. Během své kariéry se ale naučila využít svých domnělých slabých stránek ve svůj prospěch. V nedávném článku pro server INC.com sepsala několik tipů, které mohou ostatním uzavřenějším obchodníkům pomoci v jejich prodejní kariéře.

1. Nesnažte se být někým, kým nejste

Častou chybou introvertních obchodníků je to, že vidí svoji povahu jako slabost a snaží se za každou cenu převzít techniky jiných, povahově zcela odlišných lidí. Nic však není horší než faleš, kterou potenciální klienti zaručeně vycítí. Buďte sami sebou, přijměte svou povahu a naučte se s ní pracovat. Nepřebírejte styl jiných lidí, vytvořte si svůj vlastní.


2. Zaměřte se na správné otázky

Introverti jsou většinou lepší posluchači než jejich extrovertní kolegové. Tuto vlastnost je dobré využít tím, že se budete ptát potenciálního zákazníka pomocí těch správných otázek a budete aktivně naslouchat.


3. Využijte svých silných stránek

Nesoustřeďte se na své slabé stránky, nesnažte se změnit svoji povahu v aspektech, u kterých to nejde. Naopak se zaměřte na vaše silné stránky a pozitivní vlastnosti. Máte smysl pro humor? Umíte analyzovat data a vidíte do čísel? Jste odborníkem na určitou oblast? Využijte tyto vlastnosti k vašemu dobru.


4. Snažte se dodržovat rutinu

Introvertům někdy může dělat problém telefonovat lidem, mluvit s nimi, nechce se jim do přímého kontaktu s lidmi. Odbourejte tuto nechuť tím, že si pevně stanovíte určitý rutinní režim a soustředíte se na dosažení svých pevných denních cílů.

 
Zdroj: http://www.inc.com/heather-r-morgan/how-to-win-at-sales-even-if-youre-awkward-and-introverted.html

Podobné články v magazínu

Spolupráce s firmami během studia přináší cenné body do životopisu

20.08.2021 |

Prozíraví studenti vědí, že praxe se dneska cení... Více zde

Jak vystoupit z davu díky skvělému CV a jednání

16.06.2021 |

Dobrý dokáže být každý. Vaším cílem je napsat CV... Více zde

Jak se (ne)fotit na osobní prezentační materiály

26.08.2020 |

Přidávat do životopisu fotografii nebo ne? Stačí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se