HomeMagazín Jak postavit profil na LinkedIn a čeho se vyvarovat

Jak postavit profil na LinkedIn a čeho se vyvarovat

| 18.07.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Kdo nemá profil na LinkedIn, na kvalitní práci nenarazí. To jistě není pravda, ale svět se mění a profil na této profesní síti nabírá postupně na významu.
Profesní síť LinkedIn není jen online životopis, jak si možná ještě mnozí z nás myslí. Je to spíše profesní billboard, kde sdělujeme ostatním nejen svoje pracovní zkušenosti, vzdělání a dovednosti. LinkedIn toho nabízí v současné době mnohem více. Od roku 2012 je tato platforma dokonce i v češtině, proto se jí nemusíme bát i pokud neovládáme některý ze světových jazyků.

Jak na to!

O této sociální síti toho bylo napsáno již hodně, proto si pojďme říci, jestli je dobré na ní být a shrneme si základní pravidla, jak se o svůj účet na LinkedIn starat.

Základní otázka, pokud již člověk přemýšlí o založení účtu na LinkedIn, by měla znít: Budeme obsah na svém profilu udržovat aktuální? V případě, že odpověď zní ANO, s chutí do toho, není se čeho bát. Pokud však váháte, mohlo by vám založení profilu i uškodit. Neúplný profil, nebo takový, kde jsou zastaralé informace, personalisty spíše odradí.

LinkedIn téměř zásadně změnil způsob vybírání kandidátů pro pracovní pozice. Důležité je nejen jak se prezentujeme na LinkedIn my, tedy potencionální noví zaměstnanci, ale také jak se na něm prezentuje sama firma. Ta musí o každé nové pracovní pozici přemýšlet spíše jako o marketingové kampani. My se ale zaměříme na osobní profily. 

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jak postupovat při vytváření profilu?

Doba se mění a s ní i pohled personalistů. Protože LinkedIn není klasickým životopisem, který bohužel pravděpodobně stejně budeme dříve či později ve výběrovém řízení potřebovat, není špatné postavit ho trochu jinak. Stále častěji hledají personalisté aktivní lidi, kteří se nebojí ukázat svoji kreativitu a osobnost. Proto se nebojte na LinkedIn prozradit o sobě něco navíc, co se do klasického životopisu příliš nehodí. 

5 chyb, kterých se vyvarovat

Osobně se domnívám, že nic jako návod na perfektní profil neexistuje a ve světě internetu se vše mění rychleji než kdekoli jinde. Existují ovšem chyby, kterých bychom se měli vyvarovat.

1. Nevyplněné části profilu

Jestliže se rozhodneme si profil založit a vyplnit o sobě informace, je škoda skončit na půli cesty. Není špatné ke každé předchozí pracovní pozici nebo například informacím o vzdělání napsat pár řádků o tom, co přesně jsme na dané pracovní pozici měli na starost nebo na co bylo studium zaměřeno.

2. Nulová aktivita

Co se týče aktivity tak i LinkedIn má samozřejmě mobilní aplikaci, která nám dovolí upravovat vlastní profil i přes chytré zařízení. Zejména ale odpovídat na zprávy a prohlížet si nabídky práce.

3. Psaní gramatických chyb

Zejména pokud vytváříte profil v cizím jazyce, není špatné nechat si ho překontrolovat.

4. Žádné fotografie včetně té profilové

Statisticky dostanou profily s fotografiemi až 36krát více zpráv než ty bez nich.

5. Nebát se přiznat

Profily s pěti a více vyplněnými schopnostmi, jsou ostatními otevírány až 17krát častěji.

Další důvody, proč profil na LinkedIn mít:

  • udržování stávajících a získávání nových zajímavých kontaktů
  • posílení osobní značky
  • více prostoru pro zajímavé informace o vás než jen v klasickém CV
  • podle schopností, které o sobě vyplníme, automaticky přicházejí zajímavé nabídky volných pracovních pozic
  • můžete číst a komentovat odborné články
  • nejaktuálnější profesní informace online 

A v neposlední řadě, LinkedIn nabízí vlastní LEARNINGovou stránku, kde svým uživatelů umožňuje vzdělávat se online v oborech a tématech, které je zajímají. Internetové kurzy je možné si rozdělit podle toho, co se chcete naučit a tím pádem je to jedna z variant, jak se zdokonalit a získat další dovednost, kterou si můžete přidat právě do profilu na této profesní síti.


Pokud již profil na této profesní síti máte a myslíte si, že je co zlepšovat, udělejte si na to čas. Jistě se to vyplatí, protože dobrá nabídka práce může přijít i v moment, kdy zrovna žádnou nehledáme. Pokud svou stránku na LinkedIn ale nemáte, určitě se na tento web podívejte. Třeba zjistíte, že to je přesně to, co vám chybělo, abyste o sobě pracovnímu světu dali dostatečně vědět!

 
Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: Forbes
idnes.cz
 

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

Spolupráce s firmami během studia přináší cenné body do životopisu

20.08.2021 |

Prozíraví studenti vědí, že praxe se dneska cení... Více zde

Jak vystoupit z davu díky skvělému CV a jednání

16.06.2021 |

Dobrý dokáže být každý. Vaším cílem je napsat CV... Více zde

Jak se (ne)fotit na osobní prezentační materiály

26.08.2020 |

Přidávat do životopisu fotografii nebo ne? Stačí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se