HomeMagazín Olympijský festival 2018: tentokrát v Brně a Ostravě

Olympijský festival 2018: tentokrát v Brně a Ostravě

| 06.01.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Máte rádi svátek sportu v podobě olympijských her, ale nechce se vám jet přes půl světa? Ani při letošních zimních olympijských hrách to nebude potřeba. Český olympijský výbor myslí nejen na sportovce, ale i na ty, kteří naše olympioniky podporují a přejí jim úspěch.

O co vlastně jde

Jistě víte, že v letošním roce se konají již 23. zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. Není to od nás zrovna nejblíž, letecky z Prahy více jak den cesty a pravděpodobně i nějaká dvě mezipřistání. Pokud si ale i přes to nechcete atmosféru zimní olympiády nechat ujít, Český olympijský výbor si připravil projekt nazvaný Olympijský festival. V pořadí již třetí takovýto projekt, který má za cíl podpořit lidi zejména v aktivním sportování spojeném s fanděním našim olympionikům.

Prvním projektem byl Olympijský park Soči – LETNÁ 2014 vybudovaný v Praze při příležitosti ZOH v Rusku. Na tento veleúspěšný projekt se poté podařilo navázat i letní variantou v období olympiády v brazilském Rio de Janeiru. Tou byl Olympijský park Rio- Lipno. A protože oba tyto projekty přilákaly na statisíce fanoušků ze všech koutů České republiky, ani letos nás ČOV nepřipraví o tento nevšední zážitek.

Kde a kdy

Novinkou pro letošní olympijský festival bude především vybudování dvou sportovišť. Jedno v Ostravě a druhé v Brně.  Oba areály budou pro diváky přístupné po celou dobu konání olympiády. Od 9.2. až do 25.2. 2018. Tedy celých 17 dní. Návštěvníci budou moci využívat sportoviště každý den, po předchozí rezervaci prostřednictvím online formuláře. V Brně bude centrem dění areál Výstaviště Brno. Podle webových stránek olympijského festivalu sportoviště vyrostou na ploše Pavilonu Z. V unikátním areálu s kruhovým půdorysem, kde nebude chybět ani ledová plocha, curlingová dráha a další plochy upravené pro nejrůznější aktivity, které tak nebudou závislé na počasí. Ostatní sporty obklopí bezprostřední okolí hlavního areálu.  

Sportoviště ostravského parku budou mít jiný ráz, než ta v jihomoravské metropoli, kde se vše soustředí na jedno místo.  Hlavním centrem bude OSTRAVAR ARÉNA, ale další program bude probíhat i jinde. Na Masarykově náměstí vyroste „Korejská vesnička“ a program zasáhne i do čtyř lyžařských středisek (Bílé, Karlova, Kopřivné a Mostů u Jablunkova) Tam se mohou návštěvníci věnovat nejen alpskému lyžování a snowboardingu, ale i dalším sportům.

Na co se těšit

Olympijský festival 2018 nebude zaměřený pouze na sport, ale jeho součástí má být i hudební program. Stejně tak v parku nalezneme fanzónu s LED obrazovkami, na kterých se budou vysílat přímé přenosy z olympiády v Pchjongčchangu. Protože projekt Olympijský festival 2018 je zejména skvělou příležitostí pro lidi si zasportovat, mohou se účastníci této akce těšit na to, že si vyzkouší nejen nejrůznější zimní sporty včetně těch méně známých, ale bude připraven i bohatý program v podobě letních sportů, jako je pozemní hokej, korfbal a mnohé další. 

Víc než jen návštěvník

Pokud jste rádi součástí velkých projektů a chcete se podívat tak trochu pod pokličku toho všeho, co se v Brně a Ostravě bude odehrávat, Český olympijský výbor stále ještě hledá několik dobrovolníků, kteří budou pomáhat na konkrétních sportovištích nebo s doprovodným programem. Je to skvělá příležitost, jak se blíže potkat s organizátory nebo samotnými sportovci, kteří plánují oba olympijské parky navštívit. Pro ty, kteří se rozhodnou dobrovolnickou práci vykonávat, nachystal ČOV odměnu v podobě oblečení z olympijské kolekce od značky Alpine Pro. Ti, kteří se rozhodnou této unikátní myšlence pomoci, si pak budou moci libovolně zasportovat a účastnit se vybraných seminářů. Formulář pro přihlášení najdete na https://www.olympijskyfestival.cz/dobrovolnici.

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Co je tedy cílem

Cílem projektu je přitáhnout fanoušky k aktivnímu sportování, podpořit zájem o zdravý životní styl a fandění českým reprezentantům. Mezinárodní olympijský výbor také garantoval pokrytí festivalů prostřednictvím svého kanálu Olympic Channel, stejně jako vizuální propojení s dějištěm olympiády v Jižní Koreji.

„Věříme, že centrální koordinace festivalů zaručuje vysokou kvalitu ve všech dějištích. Každý festival ale bude originální, ať už lokalitou nebo sportovišti, na kterých se v jednotlivých dějištích představí silné sporty v daných regionech.” říká Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.Důležité tedy bude, aby se všem účastníkům akce líbila a odnesli si skvělé zážitky. Tím se snad podaří zaručit, že ani v příštích letech nás Český olympijský výbor neochudí a tuto skvělou akci a dočkáme se jí snad hned u příští příležitosti tedy v roce 2020 k Olympiádě v japonském Tokiu.


 
Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: www.olympijskyfestival.cz

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

Odpočinek, aneb na co společnost zapomíná

26.03.2021 |

Pokud jste viděli film Nevěstinec, víte, že i ... Více zde

Introverti, víte co vám brání v úspěchu?

29.07.2020 |

Stejně jako mají introverti své silné stránky... Více zde

Jak si zorganizovat čas se můžete lehce naučit

27.03.2020 |

Taky máte problém s plněním úkolů? Máte pocit, že na... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se