HomeMagazín Pracovní novoroční předsevzetí [4 tipy jak je splnit]

Pracovní novoroční předsevzetí [4 tipy jak je splnit]

| 27.12.2017 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Většina z nás si na Nový rok dává nějaká novoroční předsevzetí. Ne jinak tomu bude i letos, proto se společně pojďme zamyslet, zda by to nemohla být předsevzetí týkající se vaší práce a jak takovéto cíle splnit.

Jaká předsevzetí si vybrat

Naučit se cizí jazyk

Jedny z nejlepších novoročních předsevzetí jsou taková, která mají za „úkol“, abyste zlepšili své schopnosti. A ne nadarmo se říká: „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem.“ Zapište se do jazykového kurzu nebo alespoň sami doma trénujte slovní zásobu. V práci se vám tato snaha jistě zúročí. 

Číst více knih

Stejně jako jazyky i čtení knih vám může rozšířit obzory. Proto neváhejte a dejte si předsevzetí, že místo času stráveného sledováním seriálů, alespoň jednou týdně sednete k nějaké knížce. Vyplatí se to! 

Dosáhnout na povýšení

Sice to není tak úplně na vás, ale pokud již delší dobu pracujete ve firmě, kterou dobře znáte a cítíte, že by se vás povýšení mohlo týkat, nebojte se být aktivní a dát o sobě více vědět. Třeba si nadřízení vyberou právě vás.

Změnit práci

Pokud to v práci není to „pravé ořechové“ je nejspíš čas poohlédnout se po něčem novém. Momentálně je na trhu práce příležitostí víc než dost a právě nový rok může být dobrým odrazovým můstkem, kdy byste se měli konečně odhodlat a najít motivaci něco změnit. 

Napsat dokonalé CV

V našem magazínu jsme již psali o tom, jak správně napsat životopis. Tady opravdu není místo na chyby. Mít správně napsaný pestrý životopis je velice důležité. Najděte si v novém roce čas a pokud o nedostatcích ve svém CV víte, napravte je!

Tentokrát je opravdu splníte [4 tipy]

Dávat si předsevzetí, o kterých již dopředu víme, že není možné je splnit, nemá smysl. Proto si zde řekneme pár rad, jak to udělat, aby k tomu nedošlo.

1. Zvolte si jeden větší cíl

Zamyslete se a vyberte takový cíl, o kterém si myslíte, že právě tam vás nejvíc tlačí bota. Není ani potřeba nějak dlouho se rozmýšlet. Většinou co vás napadne jako první, je právě to, kde cítíte největší možnost pro změnu. Pokud vás ovšem cílů napadá víc a cítíte, že je ve vašich silách splnit všechny a nebudete na úkor jednoho plnit druhý, nic vám nebrání, abyste se do toho naplno pustili.

2. Rozdělte si větší předsevzetí na menší kroky

Stejně tak jako svět nebyl stvořen za jeden den, ani náročnější úkol se vám nepovede splnit hned. Rozdělte si finální předsevzetí na několik menších kroků. Ty potom postupně plňte a alespoň za sebou uvidíte dílčí výsledky. Ty vás poté dovedou k vysněnému cíli.

3. Napište to

Je velice důležité zapsat si finální podobu novoročního předsevzetí. To si poté rozepište na jednotlivé kroky tak, abyste vždy přesně věděli, jak dál pokračovat a při cestě k výsledku nebloudili. Stejně tak si můžete snáze každý den připomenout, co jste si to vlastně předsevzali a namotivovalo vás to k tomu, abyste ve své snaze nepolevili. A proč si třeba rovnou nenapsat, z jakého důvodu jste si vybrali právě tento úkol?

4. Svěřte se ostatním

Pokud se se svojí myšlenkou svěříte dalším lidem, možná zjistíte, že v tom nejste sami a obdobný nebo stejný cíl si vytyčil i někdo ve vašem okolí. Společně se pak můžete lépe motivovat a navzájem se podporovat tak, abyste cíle dosáhli společně. Konečný výsledek vás bude o to více těšit, že ho budete sdílet s někým dalším. A možná na něj v dalším roce navážete a společně vymyslíte další krok.

Rada na závěr

Buďte kreativní. Snažte se nastavit si vše tak, aby pro vás splnění zadání byla výzva. Nezadávejte si ovšem nesplnitelné cíle. Díky tomu brzy ztratíte motivaci a ve svém snažení polevíte. Doufám tedy, že vám tipy n novoroční předsevzetí, i jak je plnit, pomohou jako inspirace k tomu, abyste opravdu dovedli svoji snahu do úspěšného konce a příští rok jste si mohli dát zase náročnější úkoly. 
 

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: wikihow.cz

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

Odpočinek, aneb na co společnost zapomíná

26.03.2021 |

Pokud jste viděli film Nevěstinec, víte, že i ... Více zde

Introverti, víte co vám brání v úspěchu?

29.07.2020 |

Stejně jako mají introverti své silné stránky... Více zde

Jak si zorganizovat čas se můžete lehce naučit

27.03.2020 |

Taky máte problém s plněním úkolů? Máte pocit, že na... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se